Başkan Demirgil’den Evlatlarına Sahip Çıkanlara Teşekkür | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

18 Ocak 2021 - 17:17

Başkan Demirgil’den Evlatlarına Sahip Çıkanlara Teşekkür

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 10:51

2 kez okundu
reklam
Başkan Demirgil’den Evlatlarına Sahip Çıkanlara Teşekkür
reklam

Sivas Hizmet Vakfı’nın, meslek lisesi öğrencilerini burs kapsamına alması, esnafı sevindirdi.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil bursun öğrencilerin meslek liselerine olan ilgisini artıracağını söyledi.

 ““Türk sanayii, AB ile uyumu çerçevesinde, verimlilik ve katma değeri yüksek ürünler üretmek zorunda. Bunun da en önemli koşulu vasıflı işgücüne sahip olmak. Mesleki ve teknik eğitim bize ihtiyacımız olan bu vasıflı işgücünü oluşturmak için fırsat sunuyor” emeği geçenleri kutlayan Başkan Hakan Demirgil, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AB ile bütünleşme sürecinde, genç nüfusumuzun mesleki ve teknik donanımlara sahip olması, ekonomimizin gerçekleştirmesi gereken altyapısal dönüşüm açısından çok önemli. Oysa şu anda, mevcut sanayimizin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde bile vasıflı işgücüne sahip değiliz. Hem meslek liselerinde eğitim kalitesi yetersiz hem de gençler bu okulları yeterince prestijli görmüyor. Bu yüzden Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası olarak ‘Meslek Liseleri Memleket Meselesi’ diyerek mesleki-teknik eğitimin öneminin toplumun her kesimi tarafından fark edilmesi ve bu alanda gereken iyileştirmelere önayak olmak için Sivas Hizmet Vakfı’nın, meslek lisesi öğrencilerini burs kapsamına alması meslek liselerinin itibarını güçlendirerek nitelikli işgücü oluşturulmasına katkı sağlamasını çok kıymetli ve değerli buluyor aynı zamanda takdirle karşılıyoruz.

Öğrencilerimizin kendilerine güvenlerini ve inançlarını kazanmalarını sağlamak için öncelikle tüm toplumun meslek liselerine bakışının değişmesinin ve eğitim ile istihdam arasında makro düzeyde sistematik bir ilişki kurulmasının gerektiğinin farkındayız.Oda olarak gerekli arge çalışmalarımızla bunu sağlamaya çalışıyoruz. Umuyoruz ki sahadaki deneyimlerimiz ve elde ettiğimiz sonuçlar bu amaçlara ulaşmamıza hizmet edecek ve bir memleket meselesini hep birlikte çözebileceğiz.

Sanayiyi geleceğe taşıyacak gençleri yetiştirmek için atılan bu anlamlı adımda katkısı olan Başta Sivas Valimiz Salih Ayhan olmak üzere taşın altına elini koyanları yürekten kutluyoruz” “

 Başkan Hakan Demirgil, hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilere bir nebze de olsa katkısı sağlayacağını söyledi.

Burstan, Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerden yararlanacak.

Okul müdürlüklerince belirlenen 300 öğrenci, bu öğretim dönemi boyunca (6 (altı ay) süre ile) Sivas Hizmet Vakfı tarafından aylık 100 (Yüz) TL olarak karşılıksız burs verilecek.

Başkan Hakan Demirgil açıklamasında  olanakları kısıtlı başarılı ilköğretim mezunu gençlerin sanayi, bilişim ve hizmet sektörüne eleman yetiştiren Meslek Liseleri’ne girmelerinin desteklenmesini de istedi.

“Staj olanağının sağlanması, bilgi, beceri ve yeterliliklerinin artırılması ve ekonominin ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik elemanların yetiştirilmesi de teşvik edilmeli” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam