Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

18 Ocak 2021 - 15:42

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti

Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 22:05

4 kez okundu
reklam
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti
reklam

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti.

Sivas ve bölgenin sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileten Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’e teşekkür eden ASKON Başkanı Kadir Darıcık, “Başkanımız Mustafa Eken, 2 yıldır Sivas’ın ekonomik ve iktisadi kalkınması adına bir çok teşebbüsleri oldu. Valimiz, Belediye Başkanımız ve STK’larla olmak üzere Oda Başkanımız Mustafa Eken’de Sivas’ın hak ettiği yere gelebilmesi için ciddi bir gayret sarf ediyorlar. Başkanımız nezdinde uyum içerisinde çalıştıkları için ilimizin tüm protokolüne teşekkür ediyorum. Bu uyum bu beraberlik devam ettiği sürece Sivas hak ettiği, şimdiye kadar aldığı ve alacağı tüm değerlerine sahip çıkacağını ümit ediyoruz.  Bu bağlamda da hakkımız olan 6.Bölge teşvik, hepimizin ümitle beklediği özel teşvikli Demirağ OSB’nin tamamlanması hususunda Başkanımızın yapmış olduğu çalışmalarını önemsiyoruz. Geçen hafta Cumhurbaşkanımıza, Sivas’ımızın haklı taleplerini doğrudan iletti. Bizde yakından takip ettik. Bu Sivas’ın haklı taleplerini sayın Cumhurbaşkanımıza birinci ağızdan doğrudan talep etti. Aynı toplantıda Demirağ OSB’nin altyapının tamamlanması konusunda Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu destek bizim çok anlamlı. Biz sivil toplum kuruluşları olarak konuyu sürekli gündemde tutacağız. Sivas’ta yapılacak olan ekonomik ve iktisadi çalışmaları, göçü durduracak çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

ASKON Başkanı Darıcık ve Yönetimine teşekkür eden Başkan Eken, “ASKON’da bizim parçamız, birlikte el ele kol kola Sivas için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanımızla yaptığımız toplantıda sadece Sivas’ın değil 13 İl ve 63 Oda/Borsanın temsilcisi olarak taleplerimizi kendisine bizzat ilettim. Bunlar içerisinde Demirağ OSB’nin altyapı bedelinin tamamının gönderilmesi ve teşvik kararnamesinin tekrar hatırlatılması konusunda talepleri iletmemiz nedeniyle bizleri arayan, ziyaret gelerek teşekkür eden tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.

STK olarak ASKON’un ziyaretleri nedeniyle de kendilerine teşekkür ediyorum. Birbirimize çok düşkünüz, tutkunuz, bu tür ziyaretlerle bunu daha da pekiştiriyoruz. Tüm STK’larımızla birlikte Sivas için mücadelemiz devam edecek. Allah, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun; o günkü taleplerimizin Yüzde 90-95’ine yönelik gerekli talimatları verdi. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımıza, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na, bana bu görevi layık gören 63 Oda/Borsa Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sivas’ta ciddi bir birlik ve beraberlik olduğunun altını çizen Eken, şunları kaydetti; “Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, STK’larımız ve bürokratlarımızla bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu uyumu bozmak isteyen bir azınlık olduğunu da her platformda dile getiriyorum. Hiç kimsenin bu birlik ve beraberliği, doğruluğu, dürüstlüğü ve mertliği bozmaya gücü yetmeyecek. Yaşam tarzımızı hayırlı işler yapmaya adayarak, dedikodu ile birbirimizi çekiştirerek değil birlik ve beraberlikle Sivas’ı hak ettiği yere taşıyacağımıza olan inancımız tamdır. Bu birliktelik nedeniyle Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve STK’larımıza teşekkür ediyorum.”  

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam