reklam
reklam

İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Şahsiyet Atölyesi” projesi kapsamında gençlere Ebruli sanatı öğretiliyor | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

22 Nisan 2021 - 19:37

İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Şahsiyet Atölyesi” projesi kapsamında gençlere Ebruli sanatı öğretiliyor

Son Güncelleme :

02 Nisan 2021 - 21:41

1.097 kez okundu
reklam
İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Şahsiyet Atölyesi” projesi kapsamında gençlere Ebruli sanatı öğretiliyor
reklam

İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Şahsiyet Atölyesi” projesi kapsamında gençlere Ebruli sanatı öğretiliyor.

İl Müftülüğü Gençlik Merkezinde Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Üniversite ve lise öğrencilerine yönelik “Şahsiyet Atölyesi” adında başlatılan proje ile 15 şer gruplar halinde öğrencilere Halk Eğitim Merkezi hocaları tarafından Ebruli sanatının incelikleri öğretiliyor. Salgın tedbirlerine riayet edilerek yapılan programlar sonunda ise Kadın vaizeler tarafından “Sahabe Hayatları “ konu başlığı altında sohbet ediliyor.

Gençlik merkezini ziyaret eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve Müftü Yardımcısı Dr. Hüseyin Karayaka da programa katılarak öğrencilerle birlikte Ebruli sanatının yapımını izlediler.  Öğrencilerle konuşan Müftü Akkuş, “Bu gibi faaliyetleri değerlendirmeniz sizin için ileriki dönemlerde  Benim nazarımda kazanan hepinizsiniz. Gençlik merkezimize gelerek hizmetlerimize iştirak eden her genç kazanmıştır.” dedi.

Gençleri hayata hazırlarken manevi dünyalarının yanında maddi dünyalarına da temas etmeliyiz diyen Müftü Akkuş, “Gençlik geleceğimizdir, ümidimizdir. Gençliğe değer vermek, gençlere önem vermek, Sevgili Peygamberimizin tavsiyesidir. Din eğitiminde gençleri edilgen (pasif) durumdan etken (aktif) hale getirmeliyiz. Düşünce ve görüşlerini dinlemeli, sorunları ve çözüm yollarını gençlerimizle birlikte değerlendirmeliyiz.” ifadelerinde bulundu.

Diğer yandan İl Müftüsü Yusuf Akkuş’ un eşi Emine Akkuş ve Vaiz Fatma Karaduman öncülüğünde lise öğrencilerine yönelik başlatılan Mutfak Atölyesi’nde mantı yapımı, suffle yapımı ve waffle tasarımı öğrencilerle birlikte yapıldı. Yemek yapımı sonrası Mutfak Atölyesi’nde Uzman Vaiz aynı zamanda İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörü Gönül Taşçı ve Vaiz Karaduman tarafından gerçekleştirilen sohbet programının yanı sıra güncel konular gençlerle değerlendirildi.

Derslerde  “Kendini Bulmak, Ruhunu Nelerle Besliyorsun ve Allah Sanal Alemlerin de Rabbidir”  gibi güncel konularda Müslümanların modern dünyadaki yeri, sınırları ve modern dünyanın çıkmazları gençlerle konuşulup değerlendirilmeye devam ediliyor.

Ayda iki kere düzenlenen  “Gençlerle Mutfak Atölyesi” programını gençler iple çektiklerini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik koordinatörlüğünce düzenlenen “Şahsiyet Atölyesi” Merkezinde

 

Gençlik merkezimizde, Şahsiyet Atölyesi adıyla gençlere salgın tedbirleri kapsamında online Kur’an-ı Kerim, İlmihal ve Siyer dersleri veriliyor.

 

Ev Hanımlarına yönelik yine online haftalık sohbet ve tefsir dersleri devam ediyor.

 

 

İki haftada bir öğrencilerle online ders yapılarak burada aktif olanlara çekilişle küçük hediyeler veriliyor. Ayda bir İl Müftülüğü Gençlik Merkezinde makale kritiği yaptıktan sonra ahşap boyama etkinliği yapılıyor.

 

 

Manevi ve sosyal yönden donanımlı bir gençlik için Diyanet İşleri Başkanlığı Mevzuat alanları dahilinde Sivas İl Müftülüğü tarafından bayanlara yönelik Gençlik Eğitim Merkezi açıldı.

 

 

Gençlerin cami eksenli bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği ve merhamet duygusuyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesle aktarılarak üretilmesine katkı sağlayacak ders ve programlar yapılmasına gayret edilmektedir.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam